Сити обърна Евертън с брутален гол на Фоудън и кошмарна грешка на Пикфорд

Сити обърна Евертън с брутален гол на Фоудън и кошмарна грешка на Пикфорд Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се върна в Топ 4 след обрат срещу Евертън. "Гражданите" губеха с 0:1 на почивката на "Гудисън", но през втората част вкараха три безответни гола, за да вземат трите точки след 3:1.

Джордан Пикфорд направи няколко прекрасни спасявания през първата част, но след това се превърна в грешник за третото попадение на Сити.

Въпреки че "гражданите" имаха доста положения в началото на мача, Евертън отбеляза първи чрез Джак Харисън в 29-ата минута, след като Родри загуби много леко топката в наказателното поле.

Почти веднага след почивката обаче Сити изравни с прекрасен шут на Фоудън от около 20-ина метра. В края англичанинът можеше да се разпише още веднъж, но гредата го спря.

В 64-тата гостите поведоха след гол от дузпа на Хулиан Алварес, а малко преди края Бернардо Силва оформи крайното 3:1. Пикфорд сбърка при опит да изчисти топката, излязъл извън наказателното си поле. Кълбото попадна у Силва, който с красив прехвърлящ удар сложи точка на спора.

С победата Сити се върна в Топ 4, измествайки Тотнъм, и вече има 37 точки. Тимът на Пеп Гуардиола е на пет точки зад лидера Ливърпул, като има и мач по-малко.

Евертън, за който това е втора поредна загуба във Висшата лига, е 17-и с 16 пункта, на точка над зоната на изпадащите.