Сити продължи наказателната си акция в Премиър лийг с хеттрик на Стърлинг

Сити продължи наказателната си акция в Премиър лийг с хеттрик на Стърлинг Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна още една убедителна победа във Висшата лига и отнесе с 4:0 Норич в мач от 25-ия кръг.

Хеттрик на Рахийм Стърлинг беше в основата на успеха, а Сити определено не се вложи на 100%.

Пеп Гуардиола даже си позволи да даде почивка на някои основни играчи заради предстоящия мач срещу Спортинг в Шампионската лига във вторник.

Стърлинг откри малко след изминаването на половин час игра, а скоро след почивката Фил Фодън беше подпомогнат от рикошет, за да направи 2:0.

В 70-ата минута Стърлинг вкара с глава отблизо втория си гол и минута преди края получи възможност да изпълни дузпа.

Ангъс Гън спаси удара му, но топката се върна в английския национал, който оформи хеттрика си с добавка.

Така Сити отново поведе с 12 т. на върха в класирането пред втория Ливърпул.

"Гражданите" обаче все още имат и два мача повече.