Сити се издъни срещу борещ се за оцеляването си. Арсенал остава на върха

Сити се издъни срещу борещ се за оцеляването си. Арсенал остава на върха Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се провали в гостуването си на Нотингам Форест и взе само точка, след като завърши наравно 1:1 на "Дъ Сити Граунд".

"Гражданите" доминираха през целия двубой, но пропуски на Ерлинг Холанд и Фил Фоудън костваха победата им. Форест пък вкара с единственото си истинско положение, печелейки изключително важна точка в борбата си за оцеляване.

След няколко неточни удара отдалече Сити поведе в 41-вата минута. Страхотен шут на Бернардо Силва от дъгата даде аванс на "гражданите", които изглеждаха, че контролират изцяло мача и няма как да изпуснат победата.

През втората част гостите създадоха още половин дузина положения пред вратата на Кейлор Навас. Най-сериозните пропуски направиха Холанд и Фоудън.

В първата ситуация англичанинът и Холанд излизаха сами срещу Навас, но Фоудън се забави с паса и притичал защитник успя да пресече паса му. Минути по-късно при една избита топка от Навас след пореден далечен удар Холанд на два пъти не успя да вкара. Първата му добавка срещна напречната греда, след което от пет метра норвежецът прати топката над вратата.

Аймерик Лапорт също имаше шанс да се разпише, но негов удар с глава след центриране от корнер попадна право в Навас. След това костариканецът се намеси перфектно и при удар от пряк свободен на Гюндоган, който след това рикошира и в горната греда.

Пропуските на Сити натежаха в 84-тата минута, когато при първата си истинска атака Нотингам изравни. След пробив отдясно Гибс-Уайт центрира по земя към далечната греда, където Крис Ууд засече топката, за да създаде нови проблеми на Сити.

Равенството оставя "гражданите" на втора позиция с 52 точки, на две зад лидера Арсенал, като са изиграли и мач повече. Точката пък ще бъде изключително важна за Форест в битката за оцеляване. Тимът на Стив Купър е 13-и с 25 точки, на пет над зоната на изпадащите.