Сити вкара три, но това не стигна в драмата на Североизток

Нюкасъл и Манчестър Сити завършиха 3:3 в страхотно зрелище от третия кръг на Висшата лига на Англия. Шампионите изоставаха с 1:3 в началото на второто полувреме, след което набързо вкараха две попадения, но не успяха да се доберат до пълен обрат.

След като пропусна да се разпише в миналия кръг срещу Борнемут, Ерлинг Хааланд бе автор на един от головете за "гражданите". Норвежецът обаче направи и непростим пропуск, останал очи в очи с вратаря на "свраките" Ник Поуп, който имаше голям принос за точката, както беше и в миналия кръг при нулевото равенство като гост на Брайтън.

Шампионите поведоха още в 5-ата минута. Гюндоган и Бернардо Силва направиха отлична комбинация, а първият преодоля Ник Поуп. Постепенно Нюкасъл се окопити и изравни чрез Алмирон, който засече центриране на Сен-Максимен.

Обратът стана факт в 39-ата минута, когато Сен-Максимен отново направи страхотен рейд, след което намери Уилсън, който с много техничен удар с външен фалц стреля покрай Едерсон.

Преди да са изминали 10 минути от втората част резултатът стана 3:1 след изключително изпълнение на Трипиър от пряк свободен удар.

И когато ситуацията на Сити изглеждаше много тежка, тимът на Пеп се развихри.

Ерлинг Хааланд (60') и Бернардо Силва (64') изравниха резултата, но след това играта се изнерви и нов гол не падна.