Сити започна похода към пета поредна с победа в Лондон

Манчестър Сити стартира атаката си на петата поредна титла във Висшата лига с победа с 2:0 над Челси като гост в голямото дерби от първия кръг на английския елит.

Ерлинг Холанд и Матео Ковачич се разписаха във всяко от полувремената, за да дарят трите точки на шампионите.

Двубоят не стартира много динамично, но постепенно Сити пое инициативата.

Така се стигна до 18-ата минута. Доку, минал отляво, опита да намери Бернардо Силва в наказателното поле. Португалецът отклони към Холанд, който нямаше проблеми да се справи с опита на Кукурея да го спре и копна топката покрай вратаря.

Де Бройне пропусна шанс да удвои няколко минути по-късно, а Нико Джаксън имаше шансове да изравни за домакините.

След час игра Мареска пусна в игра Педро Нето на мястото на Нкунку. Португалецът, привлечен от Уулвърхамптън, можеше бързо да ознаменува дебюта си с гол. След отлично ниско центриране на Фернандес той бе изпреварен от Люис, който изби топката пред крака на Нето.

В 65-ата минута Рико Люис прати топката в мрежата на лондончани за втори път, но попадението не бе зачетено поради нарушение на Холанд.

Все пак Сити вкара второ попадение, което беше дело на бившия футболист на Челси Матео Ковачич. Хърватинът се разписа зрелищно, но не отпразнува бурно гола си в знак на уважение към бившия си клуб.

Той преодоля Кайседо и с хубав удар удвои преднината на гостите, оформяйки крайния резултат.