След почти 50 г. Лестър отново победи Арсенал като гост

След почти 50 г. Лестър отново победи Арсенал като гост Снимка: Getty Images

С късен гол на Джейми Варди за 0:1 Лестър постигна първа победа като гост на Арсенал от 1973 г. Бившият английски национал влезе като резерва след час игра и в 80-ата минута реализира попадение, което се оказа единственото в мача.

Отборът на Брендън Роджърс спечели и третото си гостуване в първенството от началото на сезона и се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 12 точки. Тимът изостава само на точка от лидерите Евертън и Ливърпул.

За Лестър това е първа победа при гостуване на Арсенал след 27 мача без успех. Джейми Варди пък реализира 11-и гол срещу лондончани в 12 мача от Висшата лига, които е играл срещу тях.