Студен душ за Барса във Виго насочи титлата към Мадрид

Студен душ за Барса във Виго насочи титлата към Мадрид Снимка: Getty Images

Барселона понесе голям удар по амбициите си за титлата, след като загуби 2 т. при гостуването на Селта във Виго и стигна само до 2:2 в 32-рия кръг на Ла Лига.

Изравнителен гол на Яго Аспас фаул в 88-ата минута даде на Реал Мадрид възможност да се откъсне еднолично на върха в класирането.

Барселона на два пъти повеждаше с голове на Луис Суарес в 20-ата и 67-ата минута, но първо Фьодор Смолов изравни за Селта.

Във фаталната за каталунците минута на Жерар Пике му беше свирено пресилено нарушение пред наказателното поле, Тер Щеген не построи добре стената си и Аспас успя да завърти топката покрай нея, за да отбележи в далечния ъгъл на вратаря.

Така Барселона събра 69 т. на върха в класирането, но Реал е с 68 и шансът на "кралете" е утре вечер при гостуването на последния Еспаньол.