Суарес не прости на Барса, агонията на Куман продължава

Суарес не прости на Барса, агонията на Куман продължава Снимка: Getty Images

Барселона записа поредната си безславна загуба и отстъпи с 0:2 на шампиона Атлетико Мадрид на "Уанда Метрополитано".

Дербито на кръга в Ла Лига не предложи особена интрига и победата на "дюшекчиите" беше доста убедителна.

Играчите на Диего Симеоне отбелязаха головете си през първото полувреме и после без твърде много трудности удържаха суха мрежа, като не позволиха на Барса да си помисли, че може да достигне до някакъв обрат.

Тома Лемар откри в 23-тата минута след много класна атака и асистенция от бившия нападател на каталунците Луис Суарес.

Самият Суарес наказа бившия си отбор минута преди края на полувремето след образцова контраатака, която го остави абсолютно сам в наказателното поле.

В класирането Атлетико събра 17 т. и се изравни с лидера Реал, макар че има и мач повече от градския съперник.

Барса записа първа загуба в първенството, но е едва на девето място с 12 т.