Суарес върна Уругвай в играта, драма на Еквадор - Бразилия

Гол на Луис Суарес донесе победата на Уругвай с 1:0 като гост на Парагвай в изключително важна световна квалификация.

Така "урусите" се върнаха в битката за класиране на Мондиал 2022.

Уругвайците вече имат 19 точки и са четвърти в класирането, а първите четири тима отиват директно в Катар.

Днес играят Колумбия и Перу, като двата тима имат по 17 точки.

Аржентина удари като гост Чили с 2:1, въпреки че игра без няколко от най-големите си звезди, включително Лео Меси. Тимът на Лионел Скалони вече се бе класирал, но нямаше и следа от отпусната игра. Ди Мария и Лаутаро Мартинес бяха точни за "гаучосите".

Еквадор и Бразилия завършиха 1:1 в мач с изгонени, намеси на ВАР и драма.

Вратарят Домингес на домакините и Емерсон от бразилците бяха изгонени до 20-ата минута.

"Селесао" вече водеше с ранен гол на Каземиро.

Еквадор стигна до изравняване в 75-ата минута, когато Феликс Торес с глава прониза Алисон.