Тактическата битка между Биелса и Гуардиола не излъчи победител

Тактическата битка между Биелса и Гуардиола не излъчи победител Снимка: Getty Images

Тактическата битка между Пеп Гуардиола и Марсело Биелса под дъжда на "Елън Роуд" не излъчи победител и приключи при равенство 1:1.

Още в третата минута Кевин де Бройне опита да изненада вратаря на Лийдс от пряк свободен удар, но нацели страничния стълб. Малко по-късно пък удар на Феран Торес бе изчистен от голлинията.

"Гражданите" все пак откриха резултата в 17-ата минута чрез Рахийм Стърлинг, който завърши отлично по диагонала от границата на наказателното поле след страхотен индивидуален пробив.

След гола Лийдс поизравни играта и можеше да вкара за 1:1 още преди края на полувремето, но Едерсон спаси гостите. Люк Ейлинг не успя да се възползва от една грешка на Бенжамен Менди и ударът му бе спасен от бразилския вратар.

Все пак домакините изравниха в 59-ата. Този път грешникът беше Едерсон, който не успя да се справи с едно центриране от корнер. Този път Родриго, който се бе появил като резерва секунди по-рано, успя да се възползва и отблизо изравни.

"Белите" удариха веднъж и греда, а накрая Сити се опита да наложи финален натиск, но така и не стигна до победно попадение. Така Ман Сити вече има четири точки от три мача, докато Лийдс е със седем от четири.