Тотален шок на "Камп Ноу" спря Барса за първото място

Тотален шок на "Камп Ноу" спря Барса за първото място Снимка: Getty Images

Барселона шокиращо загуби с 1:2 от Гранада насред "Камп Ноу" в мач, който можеше да изстреля отбора еднолично на първото място в Ла Лига.

Каталунците поведоха чрез Лионел Меси, но допуснаха пълен обрат след почивката и останаха на 2 т. зад лидера в класирането Атлетико Мадрид.

През първата част Барса надигра съперника и откри резултата след двойно подаване между Меси и Антоан Гризман, което позволи на аржентинеца да завърши точно.

Преди почивката Меси имаше още един златен шанс, но пропусна и през втората част дойдоха кошмарните мигове за домакините.

В 63-тата минута Мингеса не успя да пресече едно подаване и позволи на Дарвин Мачис да изравни резултата.

В 79-ата минута пък Жерар Пике увисна след едно центриране отляво и Хорхе Молина отбеляза победния гол за Гранада.

Играчите на Роналд Куман така и не успяха да се съвземат от шока и да реагират адекватно.

В класирането Барселона остава на трето място със 71 т., колкото има и вторият Реал Мадрид.

Атлетико води със 73, а близо до върха остава и четвъртият Севиля със 70.