Тотнъм разби Лестър, Сон с хеттрик за 13 минути

Тотнъм нанесе шеста поредна загуба на Лестър, побеждавайки "лисиците" с 6:2 на своя стадион в двубой от 8-ия кръг на Висшата лига. Хеттрик за тима на Антонио Конте през второто полувреме наниза Хьон-Мин Сон.

Така "шпорите" изпревариха с една точка вечния си съперник Арсенал и делят първото място с Манчестър Сити, който по-рано в събота се справи с 3:0 при визитата си на Уулвърхемптън.

В неделя отборът на Микел Артета ще има възможност да си върне върха при добър резултат в лондонското дерби с Брентфорд, което ще се играе на терена на "пчеличките".

Още през първото полувреме паднаха четири попадения. Юри Тилеманс изведе гостите в 6-ата минута, а две по-късно Хари Кейн изравни.

Иван Перишич асистира на Ерик Дайър за 2:1 в 21-вата минута, а няколко минути преди края на полувремето Джеймс Мадисън възстанови равенството.

След почивката "шпорите" пометоха съперника, отбелязвайки четири безответни гола чрез Бентанкур и рецитал на Хьон-Мин Сон - хеттрик за по-малко от четвърт час между 73-тата и 86-ата минута.