Треньорът на Брентфорд за Юнайтед: Смазахме ги! И равенството им беше много

Треньорът на Брентфорд за Юнайтед: Смазахме ги! И равенството им беше много Снимка: Getty Images

Мениджърът на Брентфорд Томас Франк похвали своите футболисти и каза, че отборът му изобщо не е заслужавал да загуби от Манчестър Юанйтед, въпреки домакинското поражение с 1:3 в сряда вечер.

"Пчеличките" изиграха много добро първо полувреме, в което гостите на няколко пъти бяха спасявани от Давид де Хеа, но след почивката нещата се промениха.

"Изключително горд съм от отбора си. Мисля, че ние сме най-малкият клуб във Висшата лига, докато Юнайтед са може би най-големият - започна Франк.

През първото полувреме ги смазахме. Трябваше да водим поне с 2:0. Те не успяха да направят нищо, а ние създадохме пет-шест положения, три от които чисти. Знам, че трябва да използваш шансовете си, но на Юнайтед и равенството му беше много. Извадиха огромен късмет. Много съм доволен от представянето ни.

Де Хеа беше перфектен. Бързината в играта ни не им остави шансове. Показахме го през първата част. Преди да вкарат първия си гол, дори нямаха положение. Затова плащат 72 милиона за Санчо, който дори не беше включен в състава."

Юнайтед поведе с 2:0 до 62-рата минута, след което Ралф Рангник реши да пази резултата, изваждайки Кристиано Роналдо, като на негово място пусна Хари Магуайър - действие, което показва колко опасен всъщност е Брентфорд и според Франк.

Юнайтед продължава борбата си за Топ 4, като е на две точки от четвъртия Уест Хем и е с мач по-малко. Брентфорд пък е 14-и, на десет точки над опасната зона.