Уникален гол на Кавани не стигна на Юнайтед, Сити загуби от опашкар

Уникален гол на Кавани не стигна на Юнайтед, Сити загуби от опашкар Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед стигна само до 1:1 на "Олд Трафорд" срещу вече изпадналия Фулъм в 37-ия кръг на Висшата лига.

Така "червените дяволи" наредиха три поредни мача без победа след загубите от Лестър и Ливърпул.

Играчите на Оле Гунар Солскяер за първи път имаха възможността да играят пред своите фенове през сезона, но не ги зарадваха с успех.

Единсон Кавани откри резултата с невероятен гол с прехвърлящ удар от голяма дистанция.

След това Юнайтед пропусна да си реши мача с втори гол и в 76-ата минута Фулъм изравни с попадение с глава на Джо Брайън.

Малко по-късно Манчестър Сити, който вече си осигури титлата, загуби с 2:3 гостуването на Брайтън.

Мачът нямаше голямо значение и за двата отбора, но те направиха спектакъл с пет гола, в който 15-ият в класирането успя да направи пълен обрат, след като изоставаше с 0:2.

Илкай Гюндоган откри резултата в самото начало, а после Жоао Кансело остави Сити с човек по-малко още в 10-ата минута, тъй като фаулира откъсващия се Уелбек.

Въпреки това Фил Фодън направи 2:0 в началото на втората част, но после дойдоха минутите на домакините, които чрез Леандро Тросар (50), Адам Уебстър (72) и Дан Бърн (76) обърнаха шампиона и спечелиха.

Така приключи серията на Манчестър Сити от 12 поредни победи на чужд терен.