ВАР отмени "нарисуван" червен картон и пожали Атлетико

ВАР отмени "нарисуван" червен картон и пожали Атлетико Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид победи гостуващия Кадис с 2:1 и взе ценни три точки в борбата си за място в Топ 4.

Жоао Феликс откри резултата още в третата минута, възползвайки се от грешка на вратаря Ледесма, но в края на полувремето Алваро Негредо изравни след точен удар с глава.

Малко преди това "дюшекчиите" можеха да останат с човек по-малко на терена. Съдията вдигна директен червен картон на Рейнилдо за едно безобразно влизане с двата крака, но след като бе привикан да гледа повторение на ситуацията реферът размисли и даде само жълт картон.

Победният гол за "дюшекчиите" бе дело на Родриго де Пол и падна в 68-ата минута.

Домакините все пак доиграха срещата в намален състав, след като две минути преди края резервата Хавиер Серано получи директен червен картон. Серано бе изгонен само пет минути след като се появи в игра за нарушение, което не бе толкова грубо, колкото това на Рейнилдо през първото полувреме, но при вече решен мач в полза на Атлетико съдията явно реши, че може да покаже и малко строгост.

С победата Атлетико събра актив от 51 точки на третата позиция, с три повече от четвъртия Барселона, но каталунците са с цели два мача по-малко. Кадис остава точно под чертата на 18-ата позиция с 24 пункта.