Българският нападател Кирил Десподов избухна с два невероятни гола от преки свободни удари, за да донесе победата на своя Щурм Грац с 2:1 след обрат над Хартберг.

Родният футболист, закономерно, бе избран и за футболист на мача, след като отбеляза головете си в 85-ата и 89-ата минута. Това донесе и успеха за Щурм, който изоставаше в резултата още в деветата минута след гол на Тобийс Крайнц.

Така Десподов, който изигра пълни 90 минути за тима си, сложи край на негативната серия на Щурм, който нямаше победа в шест поредни мача, последните четири от които неизменно загубени.

Българският нападател вече е и топ реализаторът на Щурм през този сезон със своите осем гола в 14 мача в австрийската Бундеслига. Десподов има и още един гол за Купата на Австрия.

Тимът на Нестор Ел Маестро, който в момента изтърпява наказание, има вече актив от 19 точки, като заема последното шесто място в шампионския плейоф. Харберг остана на пето място с 20 точки. Лидер е Ред Бул с 33 точки, но и мач по-малко.