Вихрен Юнайтед писа шестица на Лийдс и Биелса

Вихрен Юнайтед писа шестица на Лийдс и Биелса Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед разпиля с 6:2 Лийдс на "Олд Трафорд" и се изкачи на трето място във Висшата лига.

В уникален мач с осем гола и още безброй положения, "червените дяволи" си осигуриха успеха с бързи голове още до 20-ата минута, но до самия край и двата тима не спряха да атакуват и да си разменят удари.

Скот Мактоминей отбеляза два светкавични майсторски гола във 2-ата и 3-ата минута, после Бруно Фернандеш покачи на 3:0 след поредната контраатака, а Виктор Линдельоф също се записа сред голмайсторите.

Преди почивката Лийдс върна едно попадение чрез Лиъм Купър, но през втората част Даниел Джеймс и Фернандеш от дузпа покачиха на 6:1.

Стюърт Далас върна още един гол за гостите и оформи крайния резултат.

Юнайтед вече има 26 т. и е трети в таблицата, на 5 т. зад първенеца Ливърпул, а даже и с мач по-малко от шампионите.