Винисиус разпиля несъстоятелната Барса и Реал грабна Суперкупата

Винисиус разпиля несъстоятелната Барса и Реал грабна Суперкупата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид разпиля Барселона с 4:1 и спечели Суперкупата на Испания в края на минитурнира, изигран в Саудитска Арабия.

"Белия балет" взе победата в Ел Класико с впечатляваща лекота, а Винисиус записа хеттрик още през първото полувреме.

Барселона разочарова тотално и изобщо не беше на нивото на големия си съперник, а кризата в тима на Шави Ернандес продължава с пълна сила.

Мачът започна с два ранни гола на Реал, които паднаха с любезното съдействие на изнесената твърде напред защита на Барса.

Винисиус откри в 7-ата минута, след като беше изведен от Белингам, измъкна се от засадата, финтира вратаря и завърши на празна врата.

Три минути по-късно Родриго избяга на отбраната отдясно, центрира и Винисиус засече отблизо за 2:0.

След шока Барселона започна да напада, а "белите" се дръпнаха твърде назад и бяха наказани за пасивността си.

В 33-тата минута Роберт Левандовски намали с прецизен удар от въздуха извън наказателното поле.

Тъкмо когато каталунците се върнаха в мача обаче, Араухо дръпна Винисиус при едно центриране и последва дузпа за Реал.

Бразилската звезда изпълни уверено от бялата точка и оформи хеттрика си.

В 64-тата минута се стигна и до четвърти гол във вратата на Иняки Пеня след нова елементарна грешка в защитата на "блаугранас".

Белингам центрира и Жул Кунде в опита си да изчисти поднесе топката на Родриго, който веднага стреля за 4:1.

Малко по-късно Роналд Араухо изрита Винисиус и беше изгонен с втори жълт картон, а всякакви надежди на Барса съвсем се изпариха.

За Реал това е първи трофей през сезона и втора победа над вечния враг в тази кампания.

"Кралете" натрупаха 13 суперкупи на Испания в своята история, но Барселона все още има една повече.