Втора поредна издънка за Аржентина, Меси оправда "грозния футбол" с терена

Втора поредна издънка за Аржентина, Меси оправда "грозния футбол" с терена Снимка: Getty Images

Лидерът в квалификациите за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ Аржентина направи втора поредна грешна стъпка, завършвайки наравно 1:1 като гост на Венецуела.

Това е втора поредна издънка за тима на Лионел Скалони след загубата с 1:2 от Колумбия преди месец.

За "гаучосите" в игра се завърна Лионел Меси, който досега лекуваше контузия, получена във финала на Копа Америка.

Не той, а Николас Отаменди вкара гола за Аржентина в 13-ата минута, а Саломон Рондон донесе точката за домакините с попадение в 65-ата.

Меси оправда "грозната игра" на "албиселесте" с терена във Венецуела.

"Беше много тежко. Стана грозен мач. Не можехме да вържем два паса. През втората част заиграхме малко по-добре. Игра се малко футбол", каза Меси пред TyC Sports след мача.

Началото на двубоя се забави заради мощна буря, която наводни терена.

"Стигнахме само до равенство, защото теренът не ни позволи да играем играта си. Не бяхме подготвени за такъв мач. Не можехме да подаваме топката назад, защото тя се спираше в локвите. Нямаше как да рискуваме с пасове назад. Това затрудни допълнително играта ни", каза още Лео.

Въпреки равенството Аржентина (19 точки) увеличи аванса си на върха пред втория Колумбия (16) след загубата на Хамес и компания с 0:1 във визитата на Боливия.

Междувременно Бразилия се изкачи до четвъртата позиция след трудно изкован с 2:1 в Чили след обрат.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.