Втори пореден хеттрик! Холанд няма спиране

Втори пореден хеттрик! Холанд няма спиране Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд наниза хеттрик във втори пореден мач, а Манчестър Сити победи Уест Хем с 3:1 като гост.

Головата машина на тима няма спиране от началото на сезона и вече може да се похвали със 7 попадения в три шампионатни двубоя.

Цялостният му баланс във Висшата лига е невероятен - 70 гола в 69 мача.

Тази вечер норвежецът откри в 10-ата минута, след като беше изведен по перфектен начин от Бернардо Силва.

Десетина минути по-късно Рубен Диаш си отбеляза автогол за 1:1, но след половин час игра Холанд се разписа отново с топовен изстрел.

Скоро след подновяването на играта "чуковете" можеха да изравнят, но Кудус удари греда.

В 83-тата минута Холанд реши всичко с технично отбелязан трети гол, а пасът този път беше дело на Матеуш Нунеш.

Сити оглавява класирането с 9 т. от три мача, следван от Брайтън и Арсенал с по 7.

Четвъртият Ливърпул (6 т.) все още има мач по-малко и утре ще гостува на Манчестър Юнайтед в дербито на кръга.