Юнайтед поднесе най-добрия подарък за 80-ия рожден ден на сър Алекс

Юнайтед поднесе най-добрия подарък за 80-ия рожден ден на сър Алекс Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед зарадва сър Алекс Фъргюсън за 80-ия му рожден ден с победа с 3:1 срещу Бърнли на "Олд Трафорд". Легендарният мениджър на "червените дяволи" празнува юбилей на 31 декември.

И четирите гола в двубоя паднаха още през първата част.

Феновете също отпразнуваха рождения ден на сър Алекс с голям банер на трибуните.

Снимка: Getty Images

Начало на головото шоу даде Скот Мактоминей с хубав удар от границата на наказателното поле. Шотландецът блестеше през пълните 90 минути, като след негов удар падна и третият гол за Юнайтед.

Домакините направиха 2:0 чрез Джейдън Санчо в 27-ата минута, който след пробив по фланга завърши с хубав фалцов удар по диагонала. Голът обаче бе записан на Бен Мий, тъй като ударът на Санчо рикошира в крака му, преди да влети в мрежата.

Осем по-късно Кристиано Роналдо покачи на 3:0 с 14-ото си попадение за сезона във всички турнири. След нов далечен удар на Мактоминей. Вратарят на Бърнли Уей Хенеси отрази шута, топката рикошира в страничната греда, след което се озова пред непокрития Роналдо, който нямаше проблеми да завърши на опразнената врата.

Крайното 3:1 оформи Аарън Ленън. Ерик Байи сгреши в близост до накзателното поле, след което Ленън се справи и с Магуайър и с удар по диагонала преодоля и плонжа на Де Хеа.