Юнайтед шокира Ливърпул с 4-ка, Фред с гениален гол (видео)

Юнайтед шокира Ливърпул с 4-ка, Фред с гениален гол (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед удари Ливърпул с 4:0 в първия мач от предсезонната подготовка и на двата тима. Двубоят се игра на националния стадион на Тайланд в Банкок, а след края му "червените дяволи" дори получиха символичен трофей.

За Юнайтед Ерик тен Хаг пусна два различни отбора в двете полувремена, докато в Ливърпул ползваха три различни 11-орки.

Ливърпул започна по-добре, но след няколко спасявания на Давид де Хеа Джейдън Санчо откри резултата. Ангчлианинът се възползва от грешка в защитата на Ливърпул и с хубав удар по диагонала направи 1:0 в 12-ата минута.

Шест по-късно едно от новите попълнения на "червените" - Фабио Карвальо, стреля в гредата.

В 30-ата Фред покачи на 2:0 за Юнайтед с брилянтно прехвърлящо изпълнение от дъгата пред наказателното. Секунди по-късно пък Антони Марсиал вкара за 3:0 след прекрасен самостоятелен рейд отдясно.

Малко по-късно "червените дяволи" също удариха греда - чрез Диого Далот, отново след пробив по дясното крило.

През втората част на терена за Юнайтед се появиха само резерви и юноши, докато Юрген Клоп изпозлва цели три различни 11-орки, давайки им по 30 минути. Така в последния половин час в за Ливърпул заиграха обичайните заподозрени като Мохамед Салах, Тиаго, Върджил ван Дайк, ТАА и звездното попълнение от лятото - Дарвин Нунес.

Те обаче не изглеждаха особено заинтересовани от срещата и почти всички гледаха безучастно при една бърза контра на Юнайтед в 76-ата минута, след която резултатът стана 4:0.

Снимка: Getty Images

Ерик Байи пое топката от своето наказателно поле и необезпокояван преодоля около 30 метра. Кълбото стигна до Амад Диало вдясно, той намери Факундо Пелистри, който от десетина метра метна Адам в грешната посока и с помощта на гредата оформи крайния резултат.

Три минути преди края Ливърпул пропусна да отбележи почетно попадение. Красив диагонален изстрел на Салах срещна гредата, след което Нунес от седем-осем метра прати добавката високо над вратата.