Юнайтед си гарантира Шампионската лига с голям бой над Челси

Юнайтед си гарантира Шампионската лига с голям бой над Челси Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед ще играе в Шампионската лига през следващия сезон, докато Ливърпул ще трябва да се задоволи с Лига Европа.

"Червените дяволи" си гарантираха мястото в топ 4 след категорична победа с 4:1 над Челси на "Олд Трафорд" кръг преди края на шампионата.

Тимът на Ерик тен Хаг е на третата позиция със 72 т., с две над Нюкасъл и с 6 пред Ливърпул.

Лондончани пък остават едва на 12-тата позиция и нямат търпение кошмарната за тях кампания да приключи.

Тази вечер Юнайтед си свърши работата с два гола през първата част.

Каземиро откри още в 6-ата минута с глава след центриране от фал на Кристиан Ериксен. Дълбоко в добавеното време на първата част Антони Марсиал завърши на празна врата много хубава атака на отбора си, а асистенцията беше на Джейдън Санчо.

В 72-рата минута Фофана направи дузпа срещу Бруно Фернандеш и потърпевшият вкара от бялата точка за 3:0.

Гостите съвсем свалиха гарда и Маркъс Рашфорд наказа елементарна грешка в защитата за 4:0.

Минута преди края Жоао Феликс все пак отбеляза почетен гол за Челси.

"Сините" обаче натрупаха цели 16 шампионатни загуби през този сезон.

Неприятната новина за Юнайтед пък беше контузията на Антони, който напусна на носилка още в 29-ата минута.