Златан има вече 400 гола на клубно ниво. 10 от Милан се справиха с Рома

Златан има вече 400 гола на клубно ниво. 10 от Милан се справиха с Рома Снимка: Getty Images

Въпреки че игра почти половин час с човек по-малко, Милан стигна до победа с 2:1 във визитата си на Рома.

Златан Ибрахимович откри резултата в 26-ата минута със своя гол №400 в клубната си кариера.

40-годишният ветеран се разписа с директен удар от пряк свободен удар. Ибра шутира по земята във вратарския ъгъл, Руи Патрисио направи грешна стъпка вдясно и бе хванат в крачка, заради което дори не успя да реагира.

Пет минути след почивката шведът вкара нов гол, но той бе отменен заради изключително тънка засада. Още пет по-късно обаче спечели дузпа за Милан.

Ибрахимович бе съборен в наказателното поле на Рома, след което отстъпи изпълнението на дузпата на Франк Кеси. Той не сбърка от бялата точка и удвои аванса на "росонерите".

Милан обаче даде свидна жертва въпреки победата. В 66-ата минута Тео Ернандес бе изгонен за втори жълт картон и не само остави отбора си с човек по-малко за заключителните минути, но и ще пропусне дербито с Интер след седмица.

Останали с човек повече на терена, "вълците" се опитаха да стигнат поне до гол във вратата на Татарушано, но трудно стигаха до чисти положения. При едно такова Симон Кяер изчисти топката малко пред гол линията след удар с глава на Дзаниоло, а румънският вратар на "росонерите" се прояви при дин мощен изстрел от границата на наказателното поле на Манчини.

В добавеното време Рома стигна до едно попадение и направи последните секунди доста интересни. Домакините обсадиха наказателното поле на Милан и "росонерите" започнаха да бъркат. Бившият играч на Милан Стефан Ел Шаарауи бе оставен непокрит в наказателното поле при едно от непрестанните изсипвания на топката и с хубав отсечен удар оформи крайното 2:1.

За повече Рома не намери сили и опълчението на Милан издържа. В самия край "вълците" имаха претенции за дузпа за нарушение на Кяер срещу Пелегрини, но те не бяха уважени.

С победата тимът на Стефано Пиоли се изравни по точки с лидера Наполи - по 31, докато Рома остава на четвъртото място с 19.