Златната резерва Роналдо донесе обрат на Юнайтед

Златната резерва Роналдо донесе обрат на Юнайтед Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо върна Манчестър Юнайтед на победния път във Висшата лига при обрата до 2:1 над Евертън на "Гудисън Парк".

Португалската суперзвезда влезе в игра още през първото полувреме заради контузия на Антони Марсиал и не след дълго отбеляза победния гол.

Така "червените дяволи" взеха важни три точки в първенството след тежката загуба с 3:6 от Манчестър Сити.

Още в 5-ата минута Евертън поведе с гол на Алекс Иуоби, който отправи хубав удар от дистанция след загубена от Каземиро топка в центъра.

В 15-ата обаче домакините сгрешиха в централната линия и Юнайтед се възползва, за да контраатакува - Марсиал пусна пас към Антони, който се изстреля зад защитата и завърши покрай Пикфорд за 1:1.

На Марсиал му се наложи да излезе след половин час игра заради контузия и тогава на терена се появи Кристиано Роналдо.

Минута преди края на полувремето Иуоби изгуби една топка и Каземиро изведе Роналдо, който завърши с левия крак за 2:1.

Това беше гол №700 в кариерата на португалеца.

През втората част Юнайтед контролираше мача, но не успя да стигне до успокоителен трети гол.

В 80-ата минута Маркъс Рашфорд отне една топка и я вкара във вратата, но ВАР показа, че е играл с ръка преди това и попадението беше отменено.

Отборът на Ерик тен Хаг се изкачи до петото място в класирането с 15 т. и изостава на 9 от върха, но има и мач по-малко от лидера Арсенал.