Зрелище с четири гола в дербито на Торино. Роналдо спаси Юве в края

Зрелище с четири гола в дербито на Торино. Роналдо спаси Юве в края Снимка: Getty Images

Торино и Ювентус направиха зрелищно 2:2 в градското дерби, което коства нови точки на "бианконерите" в битката им за Топ 4.

Федерико Киеза откри резултата за гостите още в 13-ата минута, след като от малък ъгъл успя да промуши топката между краката на Сиригу.

Последваха по-силни минути за Торино, който успя да обърне резултата. Арналдо Санабрия се превърна в герой за "биковете" с два гола, като и за двата отбраната на Юве имаше сериозна роля.

В 25-ата минута Войчек Шчесни не се намеси добре при един далечен изстрел, Санабрия стигна първи до отбитата топка и с глава я прати в мрежата му.

Секунди след почивката отново той вкара за 2:1. Кулушевски обърка една топка, връщайки я назад, парагваецът я открадна, напредна с нея, Де Лихт не успя да го затвори навреме, а Шчесни отново не се намеси подобаващо, пускайки гол в близкия си ъгъл.

Крайното 2:2 оформи Кристиано Роналдо в 79-ата минута, когато успя да стигне първи до една топка и отблизо да я довкара в мрежата на домакините, спасявайки точката за тима на Андреа Пирло.

Ювентус има 56 точки и се върна на четвъртата позиция, с равни точки, но с по-добра голова разлика от петия Наполи. Торино пък има 24 на 17-ото място.