Фетел изпревари Хамилтън в първия старт за сезона

Себастиан Фетел спечели първото състезание Гран При на Австралия за новия шампион 2018 във Формула 1.

Германският пилот на Ферари финишира първи. Втори остана световният шампион Люис Хамилтън с Мерцедес , а трети завърши Кими Райконен.

Фетел стартира от третата позиция, но успя да се пребори за втора поредна победа в Австралия с настоящия световен шампион Люис Хамилтън, който започна състезанието от полпозишън.

В 20-ата обиколка в бокса първи от лидерите влезе финландският пилот на Ферари Райконен. Той бе последван от Хамилтън, който заедно с отбора си реши да покрие стратегията на Кими. Това остави Фетел на първа позиция на пистата, преди първото влизане в бокса за смяна на гуми на германеца.

В 48-ата обиколка Хамилтън бе стопил преднината на Фетел до едва половин секунда и подготвяше атаката си на първото място, но груба грешка при спиране провали плановете на Люис и изоставането му нарасна на 2.5 секунди.

До края Фетел не изпусна първата позиция и за втора поредна година спечели първия старт за сезона в Австралия.