Левски рухна в Коматево и даде шанс на Лудогорец да се откъсне

Отслабеният от редица контузии Левски не игра нищо в Коматево и заслужено загуби Снимка: LAP.bg

Левски записа болезнена загуба с 0:1 като гост на Ботев в Коматево в мач от 16-ия кръг на българската efbet Лига.

"Сините" изиграха безличен мач, докато намиращият се в тежка ситуация Ботев надделя с гол на Александър Тонев в началото на второто полувреме.

Домакините започнаха по-добре срещата и още в 4-ата минута Миятович трябваше да спасява вратата си. Левски се отчете с един слаб удар на Паулиньо в най-чистата си ситуация пред Георгиев.

Второто полувреме започна с гола на Тонев, който получи центриране по земя от Тодор Неделев и от няколко метра засече за 1:0.

После Станислав Шопов пропусна да удвои от стопроцентово положение, а Паулиньо отново си създаде нелоша ситуация за "сините", но ударът му беше отклонен и мина малко над вратата.

Малко по-късно гостите поискаха дузпа за игра с ръка при нов удар на Паулиньо, но Станислав Тодоров не я отсъди.

Тази загуба може да се окаже фатална за надеждите на Левски за титла.

Разликата с първия Лудогорец стана 7 точки, тъй като по-късно "орлите" победиха трудно последния в класирането Витоша Бистрица с 1:0 с късен гол на Димо Бакалов.

"Сините" също така отстъпват второто място в класирането на Локо Пловдив и вече са трети.