Дузпа, червен картон и голям Десподов измъкнаха Лудогорец в повторния дебют на Петев Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец постигна драматична победа с 3:2 над Черно море у дома в 23-тия кръг на efbet Лига.

Хеттрик на Кирил Десподов донесе победата в двубой, в който шампионите на два пъти изоставаха в резултата, но им помогнаха дузпа в тяхна полза, червен картон за съперника и контузия на титулярния вратар на "моряците".

Мачът беше и повторен дебют на Ивайло Петев, който се завърна начело на разградчани 10 години по-късно. Неговите играчи не се представиха впечатляващо, но взеха трите точки и поне временно се доближиха на точка от лидера в класирането ЦСКА.

Гостите откриха в 8-ата минута след добре проведена атака, при която Исмаил Иса получи в наказателното поле и простреля Падт за 1:0.

Лудогорец отговори с греда на Тодор Неделев, а в 20-ата минута Кирил Десподов изравни след подаване на Игор Тиаго.

После Доминик Янков направи сериозен пропуск и Черно море нанесе нов удар.

Исмаил Иса отбеляза втория си гол след контраатака и неспасяем изстрел под гредата.

През втората част Лудогорец изглеждаше доста безидеен в опитите си да изравни, но в 74-тата минута се стигна до ключов момент.

Васил Панайотов настъпи Спас Делев в пеналта, за което доста сурово беше наказан с втори жълт картон, а "орлите" получиха дузпа.

Десподов направи 2:2 от бялата точка.

И с човек повече домакините не играеха убедително, но за Черно море се появи нов проблем - вратарят Иван Дюлгеров беше принудително заменен след много тежък сблъсък със съотборника му Живко Атанасов.

Резервният страж Георги Георгиев още не беше влязъл в час, когато не се ориентира при една прострелна топка, изпратена от Десподов от пряк свободен удар.

Така вратарят пусна гол в близкия си ъгъл в първата минута на добавеното време, а Десподов донесе победата, оформяйки хеттрика си.