Левски закръгли 10 поредни мача без победа в първенството

Левски закръгли 10 поредни мача без победа в първенството Снимка: Startphoto.bg

Левски записа десети пореден мач без победа в първенството, след като стигна само до 1:1 при гостуването на Пирин в Благоевград.

Играчите на Станимир Стоилов за пореден път не показаха добра успеваемост пред гола и взеха само точка, макар че създадоха достатъчно положения, за да победят.

Гостите създадоха опасност в самото начало, а в 13-тата минута откриха от дузпа, отсъдена след намеса на ВАР.

Асен Чандъров беше точен от бялата точка за 1:0 за Левски.

След това Чандъров и Уелтън пропуснаха шансове за втори гол и в края на полувремето Пирин изравни. Мартин Смоленски получи подаване отдясно и с добре насочен удар до гредата направи 1:1.

През второто полувреме Янко Георгиев на няколко пъти се намеси добре, за да запази точката за своите.

Роналдо не успя да го преодолее в 76-ата минута, а в 90-ата пропусна и Илиян Стефанов, когато Георгиев отново беше на висота.

Така Левски остава без победа през пролетния полусезон и се намира на осмо място в класирането с 31 т.

Пирин все още е в зоната на изпадащите с 13 т.