Лудогорец разби столичното Локо

Лудогорец постигна седма поредна победа в Първа лига, като не срещна съпротива срещу Локомотив Сф - 6:0 в Разград.

Срещата от 25-ия кръг се игра пред едната врата, а може би акцентът от нея е дебютното попадение на Ивайло Чочев, който наскоро премина в лагера на шампионите от ЦСКА 1948.

Голмайсторът на първенсвото за миналия сезон вкара за 2:0, а освен него Квавдо Дуа се разписа на два пъти, а по веднъж Бърнард Текпетей, Руан Секо и Аслак Фон Витри.

Така Лудогорец вече има 57 точки и води с три на втория Черно море, като освен всичко е с мач по-малко. За Локомотив загубата идва след три поредни мача без такава като гост в първенството. Те досега губят всичките си седем мача в Разград, а активът от 25 точка за хората на Данило Дончич отрежда 12-о място.

Тези на Георги Дерменджиев поведоха още след 74 секунди след много груба грешка на Красимир Станоев. Той подари топката на Руан Секо, който комбинира към Квавдо Дуа, а деветката вкара от лесна позиция.

В 38-ата минута Чочев вкара дебютния си гол, като се възползва от асистенция на Дуа, който просто му свали топката след едно центриране.

Резултатът стана 3:0 в 43-тата минута, а Бърнард Текпетей също се разписа с много силен диагонален удар. Това беше най-красивият гол в мача.

Четвърият дойде от дузпа в самото начало на втората част след нарушение на вратаря Александър Любенов, който освен всичко в ситуацията се контузи и бе изнесен на носилка. От бялата точка бе точен Дуа.

В 57-ата минута след поредно центриране в наказателното поле капитанът Якуб Пиотровски отклони с глава, а Руан Крус отблизо вкара за 5:0.

Последният гол падна в 88-ата минута, а автор бе норвежкият защитник Аслак Фон Витри.