Лудогорец записа убедителен старт в Шампионската лига

Лудогорец записа убедителен старт в Шампионската лига Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец започна убедително кампанията си в Шампионската лига и победи Динамо Батуми с 3:1 в първи мач от първия предварителен кръг на турнира.

На свой терен българският шампион демонстрира превъзходството си над първенеца на Грузия и изигра много силно първо полувреме.

Тимът на Георги Дерменджиев може да съжалява, че не си осигури по-значителна преднина преди реванша, след като през втората част свали нивото.

Домакините бързо започнаха да доминират и откриха в 12-тата минута, когато изпълниха перфектно заучено положение от ъглов удар и Бърнард Текпетей се разписа от точката на дузпата.

Натискът на разградчани продължи и 10 минути по-късно Рик Джонатан покачи на 2:0, след като беше изведен от Руан Секо сам срещу вратаря.

До почивката Лудогорец направи още няколко сериозни пропуска, но през втората част мачът стана по-равностоен.

Динамо заигра по-нападателно и след час игра успя да върне един гол чрез Владимер Мамучашвили.

В 71-вата минута обаче Аслак фон Витри изпълни страхотен пряк свободен удар и българският шампион поведе с 3:1.

Реваншът в Грузия е след седмица, а ако Лудогорец преодолее този съперник, ще се изправи срещу победителя от двойката Пюник (Армения) - Динамо Минск (Беларус).