Победа за България! "Лъвовете" зарадваха 13 000 в Пловдив

Победа за България! "Лъвовете" зарадваха 13 000 в Пловдив Снимка: Startphoto.bg

България победи Северна Ирландия с 1:0 в Пловдив и постигна първи успех в своята група в Лигата на нациите.

Пред около 13 000 души на стадион "Христо Ботев" тимът на Илиан Илиев надделя над съперника с гол на Кирил Десподов през първата част.

Нашите доминираха преди почивката и заслужено поведоха в резултата, удариха и две греди.

Още в 4-тата минута се стигна до критично положение пред противниковата врата след разбъркване в наказателното поле, но гредата спаси вратаря Бейли Пийкок-Фаръл.

България търсеше гола и след половин час игра Кирил Десподов също уцели греда при отлично изпълнен пряк свободен удар.

10 минути по-късно попадението все пак падна.

Пийкок-Фаръл даде лош пас при изнасянето на топката, Алекс Колев дебнеше и пресече подаването, а после намери идеално Десподов и капитанът на празна врата откри резултата.

"Трикольорите" обаче взеха да играят по-пасивно веднага след това, а продължиха по същия начин и след почивката.

В 68-ата минута нашата защита увисна и пред Лейвъри се откри най-чистото положение за гостите, но Димитър Митов спаси.

България продължи да играе предпазливо, а Илиан Илиев даже заигра с петима в защита, за да удържи резултата.

Северноирландците не можеха да предложат нищо повече от безидейни изсипвания на топката, а България се справи в отбрана и заслужи крайния успех.

За националите това е първа победа в официален мач от близо две години насам. Тимът продължава и без загуба под ръководството на Илиан Илиев вече в осем поредни срещи.

В нашата група 3 на Лига "C" делим първото място с Беларус и сме с по 4 т. и напълно еднакви показатели.

Битките в Лигата на нациите продължават през октомври, когато България ще приеме Люксембург и ще гостува на Северна Ирландия.