Вратар и глупав червен картон спряха България срещу Беларус

Вратар и глупав червен картон спряха България срещу Беларус Снимка: Startphoto.bg

България изпусна да победи Беларус и завърши 0:0 в първия си мач от новото издание на Лигата на нациите.

Мачът в Унгария мина под диктовката на "лъвовете", които обаче така и не се възползваха от преимуществото си. Допълнително ги затрудни глупавият червен картон на Филип Кръстев, който ни остави с човек по-малко за последните 20 минути.

Все пак серията без загуба под ръководството на Илиан Илиев продължава вече седми пореден мач.

България доминираше в мача и съжаляваше, че не води на почивката. Тогава единствено вратарят на противника Лапоухов ни попречи да се оттеглим с преднина в резултата.

Първото ни положение беше далечен удар на Десподов, който стражът отрази.

После Радослав Кирилов също застраши вратата на Беларус, а пред Алекс Колев се откри най-добрата ситуация, но и нападателят на Левски беше спрян от Лапоухов.

Цели седем бяха точните удари на "трикольорите" през първото полувреме и отдавна не бяхме надигравали по такъв начин някой противник.

Нашият вратар Димитър Митов се прояви веднъж - при удар от дистанция на Антилевски.

Втората част започна с още едно положение пред Кирилов и спасяване на Лапоухов.

После обаче мачът се закучи, а футболистите започнаха да показват признаци на умора.

В 74-тата минута Кръстев направи напълно излишно нарушение в гръб и беше изгонен. Първият му жълт картон за симулация беше доста спорен, но при втория нямаше съмнения.

Дори с 10 души България доминираше на терена, гол обаче не падна.

Така нашите взеха само точка преди домакинството на Северна Ирландия в неделя.

За разлика от нас, островяните спечелиха първия си двубой и победиха с 2:0 Люксембург.