ЦСКА дръпна с 4 точки пред Лудогорец след бой по Ботев

ЦСКА дръпна с 4 точки пред Лудогорец след бой по Ботев Снимка: start-photo.bg

ЦСКА записа трета поредна победа в efbet Лига и след 3:1 срещу Ботев Пловдив на "Българска Армия" дръпна с четири точки на върха в класирането пред Лудогорец.

"Армейците" играха със специални лентички на ръкавите в памет на легендата Петър Жеков, който почина на 78-годишна възраст.

"Червените" дръпнаха с два ранни гола на Дюкенс Назон до 25-ата минута, но в продължението на първата част Николай Минков върна Ботев в мача.

Крайното 3:1 оформи Маурисио секунди след почивката.

В заключителните секунди от даденото от съдията деветминутно продължение Джеймс Ето'о бе изгонен за втори жълт картон и остави Ботев с 10 души.

В неделя Лудогорец приема Славия и има шанс отново да стопи изоставането си до "армейците" на само точка.