Емил Кошлуков е избран за генерален директор на БНТ с 3 гласа "За" и 2 против.
За кандидатурата му гласуваха Бетина Жотева, Розита Еленова и София Владимирова.
Ивелина Димитрова и Иво Атанасов дадоха гласа си за Сашо Йовков.
Емил Кошлуков изпълняваше длъжността на генерален директор след предсрочното прекратяване на мандата на Константин Каменаров през април 2019. Дотогава той заемаше поста на програмен директор на БНТ1.
Кой е Емил Кошлуков
Бивш депутат, бивш изпълнителен директор на ТВ7 и бивш програмен директор на ТВ Алфа на партия "Атака" - Емил Кошлуков е роден през 1965 г., учил е английска филология в Софийския университет "Св. Климент Охридски", а през 1996 г. е завършил политически науки в Калифорнийския университет.
По време на следването си в София през 1989 г. създава Независимото студентско дружество, влиза в Координационния съвет на новосъздадения тогава Съюз на демократичните сили и участва в Кръглата маса като представител на СДС. Между 1985 и 1988 г. е лишен от свобода заради присъда за опит да предизвика бунт в казармата.
През 2001 г. Емил Кошлуков беше избран за депутат от Национално движение "Симеон Втори". През март 2004 г. Емил Кошлуков се отцепи от парламентарната група на НДСВ заедно с още 9 депутати, сред които Мирослав Севлиевски, Юлиана Дончева, Борислав Цеков и др., които формираха "Новото време".
Партията, ръководена от Кошлуков, се провали при опита да влезе самостоятелно в Народното събрание на изборите през 2005 г. Неуспешна беше и коалицията на "Новото време" с "Лидер" през 2009 г.
След края на политическата си кариера Кошлуков създаде продуцентска компания "Ноу фрейм" заедно с Виолета Сечкова - съпруга на бизнесмена Александър Сталийски, като правят няколко предавания в TV7 под управлението на медията от Николай Бареков. Едно от тях беше седмичното публицистично предаване "Факторът Кошлуков", чийто водещ и автор беше бившият депутат.
През септември 2014 г. Емил Кошлуков беше избран за председател на съвета на директорите на "ТВ Седем" ЕАД, няколко месеца след затварянето на Корпоративна търговска банка и края на финансирането на телевизията. Той остана в ръководството на телевизията до май 2015 г., малко след като частни съдебни изпълнители влязоха да опишат имуществото на ТВ7 и да спрат излъчването й заради дългове към КТБ.
През септември 2015 г. Емил Кошлуков се върна на екран, този път в Канал 3, под управлението на бившия член на ръководството на ТВ7 Огнян Димов. "Факторът Кошлуков" се задържа в ефир по-малко от една година, преди да бъде свален от програмната схема.
През юли 2017 г. Кошлуков се кандидатира за генерален директор на БНТ, като за да докаже изисквания професионален стаж, подаде документ, че е работил като програмен директор на ТВ Алфа - партийната медия на "Атака".
В официалната му биография, разпространена от БНТ, обаче този стаж е изчезнал - вместо това се казва, че в периода 2015 - 2017 г. е "работил като водещ в Канал 3 и консултант по различни медийни проекти"
Въпреки че Кошлуков не беше избран през 2017 г. за ръководител на БНТ (СЕМ предпочете кандидатурата на Константин Каменаров), няколко месеца по-късно той все пак влезе на "Сан Стефано" 29 като програмен директор на БНТ1, а едновременно с това започна да води делничното публицистично предаване "Още от деня".
Програмен директор на БНТ1 от 2017 г.
Мандатът му беше белязан от две кризи - бунтът на журналисти от "Денят започва с култура" срещу опита му да упражнява натиск върху подбора на събеседници в културния сутрешен блок.
През април 2018 г. БНТ беше глобена от Съвета за електронни медии заради това, че Кошлуков показа среден пръст в ефира на предаването "Още от деня" като жест срещу участници в екопротести.
Тогава генерален директор Константин Каменаров разпространи позиция, в която посочи, че Кошлуков ще бъде наказан и ще се извини публично заради нарушаването на добрия тон и на принципа, че БНТ, а и която и да е телевизия, не е страна в обществените спорове и дискусии, а само платформа, в която се чуват позиции".
Месец преди провеждането на избора за нов генерален директор на БНТ, Емил Кошлуков разпространи отчет за финансовото състояние на медията, според който телевизията се намира в "практически фалит" и до края на годината вероятно ще достигне дефицит от 44 млн. лв.