Провал за Полша и Левандовски на старта

Провал за Полша и Левандовски на старта Снимка: Getty Images

Словакия победи Полша с 2:1 в Санкт Петербург в първия мач от група Е на Евро 2020.

Поляците бяха смятани за фаворити в двубоя, но не успяха да се възползват от присъствието на звездата Роберт Левандовски и изиграха разочароващ мач.

Словакия поведе в 18-ата минута с блестяща индивидуална акция на Роберт Мак, който проби по левия фланг и стреля в близкия ъгъл. Топката се отби в гредата, а после и във Войчех Шчезни, за да влезе във вратата - затова попадението беше записано като автогол на вратаря.

В първите секунди след почивката Полша изравни чрез Карол Линети след атака отляво.

В 62-рата минута обаче Криховяк получи втори жълт картон и беше изгонен. Това беше първи червен картон на Европейското първенство.

Само няколко минути по-късно Словакия се възползва от предимството си и поведе с хубав гол на бранителя Милан Шкриняр след класно овладяване на топката и изстрел от движение.

Това се оказа и решаващото изпълнение в мача.

В последните минути словаците извадиха късмет, тъй като Полша се размина на косъм от изравнителния гол в няколко ситуации.

От 22:00 е вторият мач от тази група между Испания и Швеция.