Червен картон и опашкар спряха победния рейд на Юве

Червен картон  и опашкар спряха победния рейд на Юве Снимка: Getty Images

Ранен червен картон провали Ювентус в домакинството на опашкаря Емполи. "Старата госпожа" взе само точка от мача след 1:1 в Торино, което сложи край на серията от седем поредни победи във всички турнири.

Арек Милик бе изгонен с директен червен картон още в 18-ата минута, което осакати домакините още в началото. Полякът влезе остро в краката на противник и след намесата на ВАР съдията му показа директен червен картон.

Все пак Душан Влахович откри резултата в 50-ата минута. Сръбският нападател се възползва от разбъркване в наказателното поле и даде аванс на домакините с 12-ото си попадение в Серия "А" от началото на сезона.

Численото предимство на Емполи си каза думата. В 70-ата минута резервата Томзо Балданзи вкара красиво попадение с удар по земята от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния ъгъл на Шчесни.

Юве натисна в края в търсене на победно попадение, но не успя да стигне до него и трябваше да се задоволи с равенството.

"Бианконерите" имат 53 точки на върха в Калчото, с две повече от Интер, но Юве е и с два мача повече. Точката бе от изключително значение за Емполи, който вече има 17, но продължава да бъде под чертата.