Драма в 100-тната минута запази живи мечтите на Унгария

Драма в 100-тната минута запази живи мечтите на Унгария Снимка: Getty Images

Унгария запази шансове за класиране към осминафиналите на Евро 2024, след като победи Шотландия с 1:0 благодарение на гол в 100-тната минута.

Двубоят бе един от най-скучните на първенството, но бе белязан и от сериозен инцидент.

В средата на втората част нападателят на Унгария Барнабас Варга бе нокаутиран от вратаря на Шотландия при едно центриране.

30-годишният нападател бе загубил съзнание и бе изведен от терена на носилка. За щастие след мача пристигна новина, че Варга вече е в съзнание и е състоянието му е доста по-добро.

Победното попадение за Унгария дойде в 10-ата минута от добавеното време, което бе толкова дълго заради забавянето около инцидента с Варга.

След корнер за Шотландия унгарците организираха бърза контра, завършена от Кевин Чобот.

Така Унгария запазва шансове за излизане от групата като един от четирите най-добри трети отбора, завършвайки с три точки.