ВАР не забрави Ливърпул и предновогодишно

Мане отбеляза гола на победата за Ливърпул.

talkSPORT публикува снимка колаж, на която Ливърпул подписва с новото си попълнение... VAR. Системата не забрави "червените" и предновогодишно и изигра роля при успеха на мърсисайдци с 1:0 у дома над Уулвърхмептън в двубой от 20-ия кръг.

Победата бе 10-а поредна за "червените" в първенството след равенството 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед на 20 октомври.

В двубоя срещу Уулвс домакините дочакаха своя момент три минути преди почивката. Тогава Лалана отклони дълго подаване на пътя на Мане и той прати топката в мрежата. Ситуацията бе разглеждана няколко минути със системата за видео повторения, като съдиите проверяваха дали Лалана е играл с ръка и дали Мане е в засада. След проверката попадението бе признато и Ливърпул поведе.

Гостите протестираха и изглеждаха гневни, но това не им попречи в добавеното време на първата част да стигнат до гол.

Джони бе изведен от Моутиньо отдясно, а той опита да намери съотборник в наказателното поле. Защитата на "червените" не успя да реагира, топката стигна до Педро Нето и с хубав удар той я прати в мрежата. Последва ново разглеждане с ВАР и попадението бе отменено заради засада на Джони, която бе наистина едва доловима даже и през апаратурата.

През втората част двата тима не сътвориха кой знае коло паметни моменти. Гостите се бореха, но достигаха до опасни положения.

Фирмино пропусна добра ситуация за Ливърпул, а след грешка на Ван Дайк Жота се освободи и стреля силно, но Алисон бе на мястото си и изби. Секунди по-късно бразилският вратар отново трябваше да се намесва.

Две минути преди края добра комбинация на гостите завърши с много неточен удар на Моутиньо. При следващата атака отново се откри възможност за изстрел, този път пред Сайс, но и той прати топката много над вратата и Ливърпул удържа успеха.