Наполи взе нервното дерби с Лацио

Отборът на Наполи постигна шестата си победа в последните седем кръга в Серия "А", надделявайки с 2:1 над Лацио в дербито от 20-ия кръг на Калчото.

Така "партенопеите" се доближиха на шест точки от лидера Ювентус, но торинци са с мач по-малко.

В понеделник Кристиано Роналдо и компания приемат опашкаря Киево и при успех ще възстановят аванса си от девет точки пред Наполи.

Хосе Кайехон (34) след пас на Дрис Мертенс и Аркадиуш Милик (37) вкараха два бързи гола за домакините, материализирайки превъзходството им през първата част.

След почивката "орлите" се втурнаха в атака и върнаха едно попадение чрез голмайстора си Чуро Имобиле (65) след асистенция на Карлос Хоакин Кореа. Гостите обаче останаха в намален състав след втория жълт и червен картон на Ачерби в 70-ата минута. До края на мача двата тима продължиха да водят сериозна битка на терена, но до нови попадения така и не се стигна.

Лацио допусна шеста загуба и остава пети с 32 точки, а Наполи има 47 на втората позиция и 7 повече от третия Интер.