5 извода след класиката Арсенал - Челси 3:0

Арсенал победи Челси. Не, не само победи, но надигра и неутрализира във всеки един аспект. „Артилеристите” записаха първи успех в това лондонско дерби от 2011-а насам и го направиха във впечатляващ стил.

Два гола до 14-ата минута стъписаха „сините” и хвърлиха в екстаз феновете на „Емирейтс”. А попадението на Месут Йозил след светкавична контра минути преди края на първата част направо попари Челси.

3:0 на полувремето. Тимът на Антонио Конте изглеждаше като разграден двор. Италианецът се опита да промени тактиката, заигра с трима централни защитници, но и в предни позиции нещата не вървяха.

Шокът за Челси бе толкова голям, че дори Миши Батшуай пропусна, останал сам срещу Петр Чех.

Веднага се появиха и упреци към Конте. Няма как да е иначе. Вниманието обаче трябва да бъде насочено малко повече към играчите. Една загуба, дори такава, не би трябвало да разклати стола на италианеца.

Но четири мача без победа е нещо, на което трябва да се обърне внимание.

В галерията вадим 5 извода след класическата победа на Арсенал.