Аржентина си върна на Чили, Меси гледа от пейката

Вратарят на Чили Клаудио Браво спаси няколко добри положения, преди да го пронижат Ди Мария и Банега.

Аржентина тръгна към титлата на Копа Америка с победа над шампиона - 2:1 срещу Чили.

В повторение на финала отпреди година, тимът на Херардо Мартино отмъсти донякъде за загубата.

Не му бе нужен и гения на Лео Меси, който остана на скамейката и изгледа мача, показван често от камерите.

Друга мегазвезда - Серхио Агуеро, влезе като резерва едва в края на мястото на Гонсало Игуаин.

Анхел ди Мария и Евер Банега комбинираха по сходен начин с разменени роли на асистент и голмайстор, за да донесат две попадения в първите минути на второто полувреме - 2:0.

В добавеното време резервата Хуан Фуенсалида намали за чилийците.

Меси бе оставен извън игра заради натрупана умора, а и късното му пристигане в лагера.

Брадясал, леко отегчен на моменти, номер 10 си бъбреше с Лавеци и Агуеро през първото полувреме, а когато стана да загрява, стадионът започна да скандира името му.

При 2:0 обаче Тата Мартино удържа на изкушението да го пусне дори за няколко минути.

В същата група на Копа Америка Панама нанесе удар - 2:1 над Боливия, и също като Аржентина е с три точки.