Забравен герой възкреси Ливърпул на "Олд Трафорд"

Резервата Лалана донесе точката на Ливърпул в момент, когато ситуацията на "мърсисайдци" започваше да изглежда безнадеждна Снимка: Getty Images

С гол на позабравения Адам Лалана Ливърпул взе точка от Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".

Дербито завърши 1:1 и така отборът на Юрген Клоп загуби първи точки за сезона, но все пак може да е доволен от равенството, тъй като играта никак не вървеше и резултатът беше 1:0 за домакините пет минути преди края.

Лалана, който заради честите си контузии съвсем загуби мястото си в Ливърпул и в националния отбор на Англия, се появи в игра в 71-ата минута и в 85-ата минута фиксира крайния резултат. А голът му дойде броени дни, след като английската преса обяви, че той със сигурност напуска тима най-късно през лятото.

Иначе гостите бяха без контузения Мохамед Салах и това доста се отрази на играта им.

В началото преобладаваше тактическата битка и сериозни положения липсваха. В 35-ата минута Фирмино принуди Де Хеа да се намесва, а две минути по-късно Юнайтед откри резултата.

Дан Джеймс проби скоростно отдясно и центрира към Маркъс Рашфорд, който засече отблизо за 1:0. От Ливърпул поискаха нарушение при започването на головата атака и попадението беше разгледано с ВАР, но системата не откри очевидна и безспорна съдийска грешка.

В самия край на полувремето Садио Мане успя да обработи една топка и вкара на Де Хеа. ВАР обаче видя игра с ръка на сенегалеца при спирането на топката и попадението не беше зачетено.

През втората част играта на Ливърпул продължаваше да не се получава, докато "червените дяволи" се затвориха добре и изчакваха шансове за контраатаки.

В 66-ата минута се откри нова възможност пред Рашфорд, но ударът му премина малко встрани.

Мачът се промени в 85-ата минута, когато Анди Робъртсън центрира прострелно отляво, защитата на Юнайтед заспа и Адам Лалана засече отблизо за 1:1.

Ливърпул наложи тотален натиск и до края създаваше напрежение пред Де Хеа, но резултатът се запази. Друга от резервите, Алекс Окслейд-Чембърлейн, можеше да донесе победата на "мърсисайдци", но шутът му профуча до лявата греда.

В класирането Ливърпул остава начело и без загуба, но вече на 6 т. пред втория Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед е на незавидното 13-о място с 10 т.