Барса катастрофира на "Камп Ноу" срещу новак

Луис Суарес не иска да гледа как футболистите на Алавес празнуват след края на срещата Снимка: Getty Images

Над 74 000 зрители на "Камп Ноу" видяха как Барселона допусна шокираща издънка в първенството срещу новака в Ла Лига Алавес.

Гостите спечелиха с 2:1 и наказаха разконцентрираните футболисти на Барса, които изглежда бяха подценили мача. Треньорът Луис Енрике също беше подходил рисковано, оставяйки Меси, Суарес и Иниеста резерви. И тримата се появиха в игра през второто полувреме в закъснял опит да обръщат мача.

Алавес откри в 39-ата минута чрез Дейверсон, който засече страхотно центриране отдясно и вгорчи дебюта на Яспер Силесен на вратата на каталунците. Второто полувреме започна по идеален начин за домакините и Жереми Матийо изравни с глава след корнер, но мачът не стана по-лесен за Барселона.

Вместо те да осъществят обрат, допуснаха нов гол. В 64-ата минута Масчерано не успя да изчисти една топка и Ибай Гомес я прати в далечния ъгъл на Силесен за 2:1.

До края имаше достатъчно време, но атаките на Барселона бяха безидейни и те така и не стигнаха до чисто положение.

Загубата оставя Барса на три точки от върха в класирането и от безгрешния до момента Реал Мадрид.