Реал падна и от Тотнъм, Байерн громи за едно полувреме

Тотнъм надигра Реал и само намесите на Кейлор Навас спряха "шпорите" да запишат по-изразителна победа Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа още едно поражение в предсезонните контроли и отстъпи с 0:1 на Тотнъм в приятелския турнир Audi Cup на "Алианц Арена" в Мюнхен.

С победен гол на Хари Кейн "шпорите" се класираха на финал в надпреварата, а титулярите на Реал отново не оправдаха доверието на Зинедин Зидан.

Кейн се разписа в 22-ата минута след грешка на Марсело и това се оказа достатъчно за Тотнъм.

След почивката Кейлор Навас направи няколко спасявания, докато гол на Марсело не беше зачетен заради засада.

Другият финалист в турнира е домакинът Байерн Мюнхен, който разгроми с 6:1 Фенербахче.

Турците играха потресаващо в защита и изоставаха с 0:5 още на полувремето, а Томас Мюлер завърши мача с хеттрик, макар че беше резерва и влезе в игра в 20-ата минута вместо контузилия се Серж Гнабри.

Ренато Санчес, Леон Горецка, Кингсли Коман и на два пъти Мюлер (втория път от дузпа) се разписаха преди почивката.

През вторите 45 минути Мюлер оформи хеттрика си, а Макс Крузе вкара почетния гол за Фенербахче.