Арсенал не се предава, грабна 3 точки и на "Олд Трафорд"

Арсенал не се предава, грабна 3 точки и на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Арсенал отново излезе начело във Висшата лига след победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".

Гол на Леандро Тросар през първото полувреме съхрани надеждите на "топчиите" за титлата, а победата им определено не дойде лесно, въпреки проблемите в лагера на съперника.

"Червените дяволи" и този път бяха в изключително осакатен състав заради многото контузени и изпитваха затруднения през първите минути.

После обаче добър шанс се откри пред Расмус Хойлунд, но той се подхлъзна при удара си.

Арсенал откри в 21-вата минута, когато защитата на Юнайтед заспа, Хаверц центрира прострелно отдясно и Леандро Тросар засече във вратата.

През втората част имаше затишие в играта, но Юнайтед стигна до положение чрез Гарначо, а после Онана направи страхотно спасяване с една ръка срещу Габриел Мартинели.

После стражът отрази удар и на Деклан Райс.

Все пак до края Арсенал удържа преднината си без сериозни проблеми и се поздрави с трите точки.

Тимът на Микел Артета оглавява таблицата с 86 т., но все още всичко е в ръцете на Манчестър Сити, който е с 85 и с мач по-малко.

Интригата за титлата ще продължи до последния кръг.

Юнайтед пък е едва на осмата позиция с 54 т.