Атлетико развали празника на Реал в добавеното време

Атлетико развали празника на Реал в добавеното време Снимка: Getty Images

Бившият футболист на Реал Мадрид Маркос Йоренте донесе равенството 1:1 на Атлетико дълбоко в добавеното време в градското дерби на Мадрид на "Сантяго Бернабеу".

След няколко поредни грешки в отбраната на Атлетико Браим Диас откри резултата в 20-ата минута, копвайки топката над Ян Облак.

"Дюшекчиите" отговориха с гол на Стефан Савич с глава след центриране от корнер, но впоследствие попадението бе отменено. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията реши, че Саул пречи на вратаря Лунин и така прави позицията си активна, заради което бе свирена засада.

В добавеното време на двубоя Маркос Йоренте вкара за равенството 1:1. Савич изсипа дълга топка в наказателното поле на Реал, Мемфис Депай я укроти с глава, след което Йоренте връхлетя върху нея и с глава след рикошет в напречната греда прати топката в мрежата.

Реал продължава да е лидер в Ла Лига с 58 точки, само на две пред Жирона. Атлетико е четвърти с 48 т.