Безмилостен Сити прекърши надеждите на Арсенал

Безмилостен Сити прекърши надеждите на Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се насочи уверено към пета титла на Англия в последните 6 сезона, след като удари с 4:1 Арсенал в директния сблъсък за трофея.

На "Етихад" шампионите показаха, че продължават да бъдат по-добрият от двата отбора и надиграха категорично съперника.

Кевин Де Бройне изигра фамозен мач и го завърши с два гола и асистенция, а Ерлинг Холанд се отчете с гол, две асистенции и с поредица от пропуски, които спасиха "артилеристите" от унизителен разгром.

Де Бройне откри резултата с добре насочен удар в 7-ата минута, след като норвежецът отлично обработи една топка и изведе съотборника си.

Впоследствие Сити създаде редица положения и пропусна да си реши рано-рано двубоя.

На три пъти Холанд пропусна, а Аарън Рамсдейл оставяше Арсенал в мача с намесите си.

В последните секунди на първата част Де Бройне центрира от фал и Джон Стоунс удвои с глава. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР установи, че Бен Уайт я е покрил и призна попадението.

След почивката Сити излезе с идеята да реши окончателно мача.

Холанд направи още един пропуск, но в 54-тата минута подаде на Де Бройне, който насочи по диагонала за 3:0.

Впоследствие мачът просто се доиграваше, но все пак Арсенал стигна до почетен гол чрез Роб Холдинг 4 минути преди края.

В добавеното време Ерлинг Холанд успя да се разпише и в този двубой след асистенция на Фодън.

В класирането тимът на Микел Артета все още води със 75 т. срещу 73 за Сити.

"Гражданите" обаче имат два мача по-малко и ситуацията е изцяло под техен контрол.