Фамозен Левандовски измъкна Барса в трудно гостуване

Фамозен Левандовски измъкна Барса в трудно гостуване Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски отбеляза деветия си гол от началото на сезона в Ла Лига и донесе победата на Барселона с 1:0 в гостуването на Майорка.

Полякът се разписа с изключително класно изпълнение в 20-ата минута, когато навлезе в наказателното поле, майсторски смени посоката и с фалцов удар с десния крак порази далечния ъгъл на вратата.

Това се оказа достатъчно на каталунците, за да вземат трите точки, макар че тимът на Шави Ернандес не изигра най-добрия си мач и беше затруднен от домакините.

Майорка пропусна добро положение за изравняване в 35-ата минута, когато Тер Щеген спаси удар отблизо на Хауме Коста, а след почивката стражът се намеси и при изстрел на Санчес.

Барса поне временно оглави класирането с 19 т. от 7 мача - на точка над Реал Мадрид, който обаче все още не е изиграл своя мач от кръга и в неделя е домакин на Осасуна.